Szülői üzenetek - Ki vezeti az életed ? A gyermekkori önmagad?
A szüleinktől és tekintélyszemélyektől gyermekkorban hallott mondatok gyakran egész életünkre megszabják a dolgokhoz való viszonyulásunkat, szemléletünket és magatartásunkat.
Minden embernek a szülei jelentik a legfontosabb emberi köteléket. A sorskönyvi üzeneteket pedig nem szavakkal, hanem nonverbálisan, öntudatlanul közvetítik a gyermek felé.
Leggyakoribb szülői sorskönyvi üzenetek: Ne létezz! Ne légy önmagad! Ne légy gyerek! Ne nőj fel! Ne csináld! Ne tégy semmit! Ne légy fontos! Ne tartozz sehová! Ne légy közel! Ne légy egészséges vagy normális! Ne gondolkozz! Ne érezz!
Kialakítjuk az ellenparancsokat (drivereket) gyermekként, mert ha folyamatosan erőfeszítéseket teszek, jobban fognak szeretni. Egyébként nem vagyok szerethető.
Leggyakoribb driverek : Légy tökéletes! Légy erős! Tégy erőfeszítést! Szerezz örömet! Siess!
A „Légy tökéletes!” driver felülírására engedjük magunknak a hibázás lehetőségét, el kell hinnünk, hogy úgy vagyunk jók, ahogy vagyunk, akkor is, ha nem százszázalékosan teljesítünk .
A „Légy erős!” driver ellenszere, ha megengedjük magunknak, hogy legyenek érzelmeink, sőt, ki is mutassuk őket.
A „Tégy erőfeszítést!” driver felülírása , ha végre nemcsak a küzdés a célunk, hanem megengedjük magunknak a cél elérését és a sikert is.
A „Siess!” drivernál segíthet, ha időt adunk magunknak, vagy időnként a semmittevést és a relaxálást is engedélyezzük.
A „Szerezz örömet másoknak!” driver hatástalanítása, ha a saját kívánságainkat és igényeinket előnyben részesítjük, rendszeresen időt szánunk magunkra.
TE MELYIK DRIVERT MŰKÖDTETED, MILYEN SZÜLŐI ÜZENETED VAN?
Ha szeretnél többet tudni a szülői parancsokról és ellenparancsokról, ajánlom a következő könyveket:
Eric Berne: Sorskönyv , Eric Berne: Emberi játszmák
Mit eredményezhetnek felnőttkorban:
-
Legszigorúbb kritikusa vagyok magamnak.
-
Kritikusabb vagyok magammal, mint másokkal.
-
Azt érzem, hogy inkább másoknak kell megfelelnem.
-
Nem mondom el, amit érzek vagy gondolok, mert félek mások véleményétől.
-
Tökéletességre törekszem.
-
Önmagamról kialakított véleményem attól függ, mit mondanak rólam mások.
-
Mások kívánságainak teljesítését helyezem előtérbe
-
Önmagamat marcangolom és emésztem.
-
Semminek nem tudok huzamosabb ideig örülni.
-
Üresség- és unalomérzéssel küzdök.
-
Gyakran hajszolom az izgalmakat, gyakran fogyasztok alkoholt vagy drogot, kényszeresen vásárlok.
Előfordul, hogy valaki gyermekkori parancsait teherként hurcolja magával, egész életében ezek alapján él. Lelkileg leragadnak azon a szinten, és addig nem tudnak továbblépni, amíg felnőttként meg nem oldják a gyermekkori problémát.
Az egyik legfontosabb kapaszkodó lehet az önismereti munka, hitrendszerek felülírása, és a gyermekkori sérülések feldolgozása. Az önismeretet és az önbecsülést fejleszteni lehet, és tudatosan kell is! Az önismeret útján járó felnőtteknek ajánlom az önértékelés javítását, pozitív jövőkép kialakítását, önismeret fejlesztését, énkép korrekció végrehajtását. Szükségleteink, igényeink, képességeink, motivációink, hozzáállásunk, megküzdési stratégiánk, stressz-kezelés, szemléletváltás a személyiségünk megismerésével feltérképezhető és fejleszthető. Fejlődési lehetőségek, ami a mindennapi tudatos életvezetésben, emberi kapcsolataink minőségi javulásában, felelősségvállalásban, felelősségteljes viselkedésben (egy szituációban képes vagy a saját értékrended alapján dönteni és aktívan cselekedni), és az életminőség javulásában nyilvánul meg.
Önismereti elemekre épülő gyakorlatok során feltárjuk sérüléseid, megismered drivereidet, hitrendeszereid felülírjuk, aktiváljuk belső energiaforrásodat, hogy napról - napra bátrabban, magabiztosabban, tudatosabban éld az életedet.
Ha eredményt akarunk, dolgoznunk kell önmagunkon!
Ha változtatni szeretnél, fordulj hozzám bizalommal.
Időpont foglalás telefonon megállapodás alapján történik.
Tel.:+ 421 908 443001
Coaching eszközkészlete: Feltáró, helyzetelemző eszközök - Önismereti eszközök - Önbizalom erősítés eszköze - Életünk ciklusai - Hitek, hiedelmek, régmúlt emlékek hatásával való munka eszközei - Kommunikációs fejlesztés eszközei - Stresszkezelés eszközei - Változáskezelés eszközei - Motiváció, első lépés meglépésének elősegítését támogató eszközök - Konfliktuskezelési eszközök
Rendszerszemléletű megoldásorientált eszköztáram :
- Tudatos beszélgetésvezetés - Bábos családállítás és rendszerállítás - EMK erőszakmentes kommunikáció - Drámaháromszög módszer - Személyiség-kérdőívek (személyiségtipológia) - Idővonal módszer - Agykontroll technikák - Önismereti kártyarendszer - Spiráldinamika, kommunikációs modellek, életciklusok, hős útja - Testbeszéd, - EFT Érzelmi Felszabadulás Technika - Munka szimbólumokkal (rajz és kártyák), - TA tranzakció analízis (hiedelmek, driverek, kommunikációs modell), - NLP Neuro Linguisztikus Programozás (motivációs és változtatási eszközei), - Rendszerállítás (szervezeti elvek, rendszerszemlélet és bábos állítás)
Saját élmények, tapasztalatok, vélemények, vallomások klienseimtől a közös munkánkról és változásukról :http://www.gpsazelethez.hu/referenciak.html
„A család” szó, sokak számára jelent fájdalmat, szorongást, félelmet, hiányérzetet, haragot.